Çanakkale Gelibolu

Her aydınlanma, çakmak taşı misali bir diğerini ateşler.Aydınlık arttıkça, göz tanıklık etmek ister. Kimileri söze sığdırır tanıklıklarını, kimileri tuvale, kimileri ise fotoğraflara hapseder. Hapseder ki; kaçamasın, tanık olduklarına evren şahit olsun, tek bir anda bile saklı olsa, olduğu gibi kalsın ve hep yaşasın.

Profesyonel, fotoğrafçı olarak çıktığım yolculuğum, ecdadımın kader yolculuğu ile kesiştiğinde yeniden tanıdım Çanakkale'yi. Zannederdim ki, objektifim yeter tanıklık etmeye…Lakin yetmedi. Bir bütünü bir arada ama tüm ayrıntılarıyla anlatma, tanıklık etme isteği beni geniş bir vizyon arayaşına itekledi ve yüzyılın panoramasına getirdi. İki yıl boyunca, gözümün bile göremediklerini görüntüledim.

Görüntüler kağıda döküldükçe, zaman ana boyun büktü. Artık görüp geçmelik değil, gördüklerimin içinde izlenir oldu her bir ayrıntı.

Objektifimin yakaladıkları belgeye, belgelerimden oluşan arşiv ise Çanakkale-Gallipoli adlı esere dönüştü.Bu eser, Çanakkale Evrensel Barışı'nın 100.yılının hikayesidir.

Bu çalışma Çanakkale' de hayatını kaybeden tüm kahramanlara adanmıştır.


Özel kitap demomuz için tıklayınız...!


www.canakkalegelibolu.com